Kuchnia to dla wielu osób ulubione miejsce w domu. Większość z nas z utęsknieniem wspomina kuchnię w domu, z której roznosiły się aromaty przygotowanych dań i upieczonego ciasta. Aranżacja tego pomieszczenia bywa dosyć kłopotliwa i w łatwy sposób można popełnić błędy, które sprawią, że nie będzie to miejsce komfortowe. Niestety, nie wszyscy lubią gotować i piec, dlatego ważne by to pomieszczenie było jak najbardziej funkcjonalne.
Często kuchnie są małe i ciasne, albo to zaledwie aneks kuchenny, w którym ciężko pomieścić gadżety, które ułatwiają gotowanie lub pieczenie. Aby pomieszczenie było praktyczne i jednocześnie utrzymane w modnym stylu, warto zdecydować się na meble kuchenne na zamówienie. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania wszystkich szafek i półek do wymiarów pomieszczenia. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co jest świetnym rozwiązaniem do aneksów jak i mniejszych pomieszczeń. Dzięki temu blat roboczy jest dopasowany rozmiarem, ale i wysokością do osób z niego korzystających, a szafki posiadają odpowiednio dużo miejsca, by schować w nich wszystkie garnki, talerze, kubki czy urządzenia jak miksery i blendery. Poprzez odpowiednie półki w szafkach można znaleźć sprytne rozwiązania do przechowywania żywności oraz napojów. Popularne są również urządzenia do zabudowy – zmywarka czy lodówka nie będzie wyróżniała się w otoczeniu szafek, a całość wygląda schludnie i zachowana jest spójność wnętrza. Od kilku sezonów coraz częściej w kuchni spotyka się biel.
Choć mogłoby się wydawać, że to mało praktyczne rozwiązanie do kuchni, w której często się gotuje, obecnie większość blatów jest łatwa do utrzymania w czystości. Ich wygląd można zmienić w szybki sposób dzięki np. wymianie uchwytów, co jest dosyć tanie, a pozwala na odświeżenie wyglądu. W wielu domach kuchnia spełnia również funkcję jadalni, dlatego odpowiednie ustawienie sprzętów oraz wykorzystanie mebli pozwala na zaoszczędzenie miejsca na stół oraz krzesła, przy którym może zasiąść cała rodzina.
Dzięki meblom wykonanym na zamówienie, możemy wybrać ich także dowolny kolor, który będzie dopasowany do wnętrza i gustu mieszkańców. To połączenie zarówno estetyki jak i funkcjonalności, co jest szczególnie ważne w przypadku kuchni. W większych przestrzeniach pojemność mebli jest również bardzo istotna. To szafki i szuflady, z których często się korzysta i które powinny być pojemne. Dodatkowo warto podzielić szafki na te z których korzystamy najczęściej, a te z których rzadziej – o ile większość z nas codziennie w domu potrzebuje herbaty i kubka, rzadziej używamy np. szatkownicy do warzyw. W większej przestrzeni można zaproponować inne rozwiązania takie jak np. wyspa kuchenna, która jest dodatkowym blatem roboczym, ale i miejscem w którym można zjeść posiłek. Często na wyspie znajduje się płyta grzewcza oraz pojemne szafki. Innym istotnym elementem jest oświetlenie – ważne by było to miejsce jasne, dobrze oświetlone, co jest konieczne podczas gotowania i pieczenia ciast.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here