Dlaczego warto zamontować kominek elektryczny?

0
1088

Kominek elektryczny jest to dekoracyjny, designerski, nieduży i można go nawet umieścić w rogu i oferuje urok pięknego (regulowanego) płomienia bez jego wad. Bez popiołu, bez brudu, bez gazów CO2, bez składowania drewna. Kominek elektryczny nie wymaga żadnej szczególnej instalacji (bez wylotu dymu) i jest łatwy do zamontowania, umieszczenia lub osadzenia. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ jego cena zakupu jest przystępna, a wygoda jego użytkowania pozwala nam ograniczyć zużycie.

Czym cechuje się dobry kominek elektryczny?

Aby wybrać najlepszy kominek elektryczny, musimy zadać sobie kilka prostych kwestii na ten temat. Model powinniśmy wybrać w zależności od upodobań i konfiguracji przestrzeni. Wymiary określa się je w zależności od miejsca zarezerwowanego na instalację. Aby zmierzyć niezbędną moc, liczymy średnio na 1 kW na każde 10 m². To powinno być wystarczające. Estetyka stanowi główne kryterium wyboru kominka elektrycznego. Kominek elektryczny może także uzupełniać system dekoracyjny naszego domu lub mieszkania.

Dodatkowe źródło ogrzewania

Kominek elektryczny zapewnia efekt prawdziwego komina, czyli żar, a nawet fikcyjne płomienie, który łączy się z mocą cieplną zbliżoną do mocy grzejnika elektrycznego. Chociaż jest on potężniejszy niż kominek na bioetanol, kominek elektryczny jest nadal uważany za dodatkowy system ogrzewania lub uzupełnienie ogrzewania.

Łatwość montażu kominka elektrycznego

Jak sama nazwa wskazuje, kominek elektryczny pracuje z prostym gniazdem, więc nie ma potrzeby stosowania przewodu wydechowego. Jest to najlepszy wybór, jeśli to, czego szukamy, to elektryczne urządzenie grzewcze, które rozprowadza miękkie ciepło, z wizualnym efektem pięknego płomienia, zapominając w ten sposób o zadaniach czyszczenia i konserwacji kominka na drewno.

Jakie typy kominków elektrycznych można wybrać?

Istnieją różne typy kominków elektrycznych. Każdy model ma swoje zalety. Wbudowane kominki elektryczne i stojące kominki elektryczne możemy znaleźć w wielu sklepach. Możemy również zdecydować się na stałe lub ruchome kominki elektryczne. Mobilne kominki elektryczne często mają niewielkie wymiary (nie zajmują dużo miejsca) i są całkowicie autonomiczne. Istnieją modele, które imitują piece lub mają znacznie bardziej nowoczesne kształty geometryczne. Z kolei stałe kominki elektryczne mogą być ustawiane przy ścianie i na podłodze. Stały kominek elektryczny bardzo dobrze integruje się z dekoracją (jest wiele wzorów).

Jak działa kominek elektryczny?

Kominek elektryczny ma jedną główną zaletę jest bardzo łatwy w obsłudze. Jeżeli jest on podłączony do gniazda, wystarczy nacisnąć przycisk włączania/wyłączania, a ogień uruchamia się za pomocą pilota zdalnego sterowania. Ciepło i wielkość płomienia są regulowane zdalnie. Temperatura gwałtownie wzrasta od momentu, kiedy go podłączamy i zapalamy, ale najważniejsza jest jego zdolność do oddzielenia trybu ogrzewania i zapłonu tylko w przypadku efektu płomienia do użytku dekoracyjnego. Dzięki temu można go dostosować do preferencji i ograniczyć jego zużycie. Większość kominków elektrycznych posiada wentylator, który wysyła ciepło do całego pomieszczenia z dwoma mocami do wyboru (zazwyczaj 1000W lub 2000W). Pozwala to na lepsze zarządzanie ogrzewaniem.

Źródło: https://kominki.ratur.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here