Wszyscy posiadacze budynków mieszkalnych uwielbiają odpoczywać w swoich ogrodach. Na świeżym powietrzu człowiek czuje się doskonale – koi swoje nerwy, zapomina o odwiecznych problemach i skupia się tylko na tym, co jest tu i teraz. Napawa się widokiem fantastycznych krajobrazów, wsłuchuje się w śpiew ptaków, popijając przy okazji swoją ulubioną kawę czy aromatyczną herbatę. Takie chwile są w życiu bezcenne, dlatego warto dać sobie do nich dostęp. Ogród przystosowany do codziennego relaksu powinien być tak zaaranżowany, by człowiek mógł się w nim wygodnie rozsiąść, a jednocześnie dalej zachwycać się otaczającą go naturą. Najlepiej nie przesadzać z aranżowaniem działek i tworzyć je w taki sposób, by wciąż zachwycały one swoim naturalnym wyglądem. Taki efekt zadowoli każdego!

Odpoczynek w ogrodzie gwarantują dobre meble. Z czego najlepiej je wykonać? Na przykład z drewna. To materiał w stu procentach naturalny, którego niewymuszony odcień brązu wspaniale wygląda w połączeniu z zielenią czy rozmaitymi barwami kwiatów. Idąc o krok dalej i chcąc jeszcze bardziej wykorzystać możliwości natury, można zdecydować się na meble ogrodowe z bali. Wykonywane z desek o nietypowych kształtach stają się imponującą ozdobą całej działki. Są dość duże, dlatego najlepiej umieszczać je w ogrodach większych, zapewniających sporą ilość wolnej przestrzeni. Meble z bali ustawione na niewielkim ganku, balkonie czy tarasie nigdy nie wyglądałyby dobrze – okazałyby się zbyt masywne dla małych przestrzeni. Jako że jednak ogrody przeważnie są duże, tam spokojnie można je wykorzystać. Idealny komplet mebli powinien składać się z przynajmniej dwóch ławek (w przypadku dużych rodzin – z trzech) oraz długiego i wysokiego stołu. Stworzony w ten sposób kącik do relaksu stanie się pretekstem do organizowania grilli czy urządzania przyjęć w ogrodzie.

Oczywiście same meble ogrodowe z bali nie stworzą z ogrodu idealnego miejsca do wypoczynku. Trzeba jeszcze dodatkowo je czymś uzupełnić. Tuż nad stołem warto powiesić niewielką lampkę, która będzie działać bez konieczności podłączania jej do prądu. Ciekawym wizualnie rozwiązaniem okażą się różnorodne punkty oświetleniowe, czyli np. subtelne lampiony rozwieszone na sznurze przechodzącym ponad meblami ogrodowymi. Rozjaśnią one mrok nocy i zdecydowanie umilą każdy wypoczynek. Nawet wieczorem pozwolą na spokojne przeczytanie książki, zjedzenie śniadania czy spotkanie ze znajomymi. Lampy tworzą bajeczną, lekko tajemniczą atmosferę, idealnie ukazującą swoje oblicze podczas nocnych i późnych posiedzeń. Dzięki nim każdy z przyjemnością zawsze wykorzysta swoje meble ogrodowe z bali, mogąc się na nich rozłożyć i odrobinę odpocząć.

Dobra aranżacja ogrodu nie musi być wcale wyjątkowo niepowtarzalna czy oryginalna. Zazwyczaj to te sprawdzone i subtelne rozwiązania są najlepsze – meble z bali fantastycznie wyposażą działkę, a otaczające je lampiony dodatkowo poprawią atmosferę panującą w ogrodzie. Taki kącik relaksu każdemu domownikowi na pewno przypadnie do gustu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here