Zastanawiasz się, jaki materiał na dach będzie tani, ale przy tym dobrej jakości? Nie wiesz, czy nowoczesne blachy to odpowiedni pomysł? W takim razie przeczytaj o blachodachówce i dowiedz się, dlaczego tak często zastępuje ona dachówki ceramiczne oraz gont bitumiczny. Wszystko, co warto wiedzieć o tym poszyciu, znajdziesz w niniejszym artykule.

Blachodachówka, czyli zamiennik dachówki

Producenci i projektanci pokrycia, jakim jest blachodachówka dostępna w modułach i arkuszach, mają jeden cel. Chcą przekonać deweloperów i klientów, że da się stworzyć eleganckie, lekkie i przy tym tanie poszycie dachowe, na wzór ciężkiej i kosztownej dachówki ceramicznej. Wszystkie moduły blachodachówki są tworzone tak, że przypomina ona tradycyjną dachówkę. Oznacza to, że w niskiej cenie otrzymujesz zadaszenie imitujące dachówkę, a przy tym zyskujesz pewność, że Twój dach jest wysokiej jakości i przetrwa wiele lat. Co ciekawe i równie istotne, blachodachówka jest materiałem, który praktycznie w ogóle nie wymaga konserwacji. Jednak to nie wszystkie jej cechy i zalety. Wszystko, co warto o niej wiedzieć przed zakupem, przeczytasz poniżej.

Blachodachówka – cechy materiału

Blachodachówka produkowana jest ze stali najwyższej jakości. Odpowiednio wyprofilowane moduły, sprawiają, ze imituje dachówkę i elegancko się prezentuje. Z kolei powłoki naniesione na owe poszycie, zabezpieczają je przed korozją, kwaśnym deszczem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli więc zależy Ci na solidnym i tanim dachu, blachodachówka modułowa z ocynkiem lub alucynkiem będzie strzałem w dziesiątkę. Ponadto można ją wybrać w kolorze, który nam pasuje. Nie musisz decydować się na standardowe, ciemne barwy. Paleta odcieni RAL oferuje kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych, dzięki czemu blachodachówka będzie dopasowana stricte do barwy elewacji i Twojego gustu. Dobrym zamiennikiem ów pokrycia okazuje się być blacha trapezowa. Jej popularność z roku na rok wzrasta, ponieważ cechuje się nowoczesnym wyglądem i trwałością podobną do wytrzymałości wcześniej wspomnianej blachodachówki modułowej lub w arkuszach.

Rodzaje blachodachówki

W zależności od rodzaju dachu i projektu budynku należy wybrać odpowiedni wariant blachodachówki. Na domy w rustykalnym i klasycznym stylu, idealnie nada się karpiówka. Z kolei w przypadku nowoczesnych mieszkań z innowacyjnymi rozwiązaniami projektowymi, strzałem w dziesiątkę będzie blachodachówka na rąbek. Oczywiście, finalny wybór wariantu owego poszycia zależy od kątów nachylenia dachu oraz konstrukcji więźby dachowej, na której szkielecie zamontujemy moduły blachy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here